Mirovni studiji 2013-2014

Large_cms_logo

Mirovni studiji su prostor analize, propitivanja i dijaloga o aktualnim i potencijalnim sukobima u društvu. Mirovni studiji educiraju i osnažuju zainteresirane građane za prepoznavanje i transformaciju nejednakih odnosa moći kroz analize sukoba i interdisciplinarni rad na razumijevanju društvene nejednakosti, poticanju društvene solidarnosti izgradnju trajnog i održivog mira. 

Detaljan program i upisi u Mirovne studije 2013-2014 biti će objavljeni u drugoj polovici rujna. Za više informacija pratite web CMS-a.

 

Mirovni studiji nastali su kao prostor artikulacije i prenošenja iskustava izgradnje mira u Pakracu i drugim podijeljenim zajednicama u vrijeme sukoba u Hrvatskoj i regiji bivše Jugoslavije 90-tih godina XX. stoljeća. Od tada, Mirovni studiji artikuliraju i prenose isksutva i utjecaje mirovnog i građanaskog aktivizma, rada na javnim politikama i drugih oblika utjaecaja na društvenu promjenu.

Neformalni obrazovni program ima 5 programskih cjelina: Razumijevanje i transformacija sukoba, Ljudska prava, Izgradnja mira i ljudska sigurnost, Suzbijanje ksenofobije i rasizma, Društvena solidarnost i traje od listopada do lipnja, ima preko 200 sati predavanja, radionica, javnih tribina, projektnog rada i volontiranja. Aktivnosti se provode u popodnevnim satima preko tjedna i vikendom.

Voditelji kolegija na Mirovnim studijima su iskusni aktivisti/kinje i teoretičari/ke koji svoje aktivističko iskustvo artikuliraju i prenose sudionicima.

Mirovni studiji njeguju metode iskustvenog i participativnog učenja uvažavajući vrijednost svakog iskustva i perspektive. Vjerujemo da je ono kako poučavamo jednako važno kao i ono što poučavamo, a da se promicanjem ravnopravnosti i poticanjem inicijative u procesu učenja sudionici osnažuju za preuzimanje aktivne uloge u društvu.

 

Preporučite članak:

Kolačići (cookies) pomažu u korištenju ove stranice. Korištenjem pristajete na korištenje kolačića.