Medium_untitled_design__1_

Biti siromašan ne smije biti kažnjivo!

Specijalni izvjestitelj o ekstremnom siromaštvu i specijalni izvjestitelj o pravu na adekvatno stanovanje istražili su različite prakse kriminalizacije siromaštva i beskućništva te sastavili izvještaj u kojem su objasnili zašto kriminalizacija siromaštva i beskućništva nije rješenje, koja ljudska prava krši te koje su alternative mjerama kriminalizacije. Izvještaju je doprinio i Centar za mirovne studije s Ambidekster klubom.

Medium_untitled_design__1_

Židovi u Europi se još uvijek suočavaju s visokom razinom antisemitizma

Antisemitizam i dalje postoji u Europskoj uniji, pogađajući Židove kako u fizičkoj svakodnevici, tako i u online svijetu. Zabrinutost za sigurnost i česta uznemiravanja prisiljavaju mnoge da sakriju svoj identitet. Ovi alarmantni uvidi dolaze iz najnovijeg istraživanja Agencije Europske unije za temeljna prava (FRA). Europska unija i neke njezine države članice uvele su mjere i akcijske planove za borbu protiv antisemitizma. Države članice EU moraju nastaviti graditi na tim naporima kako bi osigurale da Židovi mogu živjeti svoje živote dostojanstveno, slobodni od mržnje i straha, a što je posebno važno s obzirom na utjecaj kojeg trenutni sukob na Bliskom istoku ima na židovske zajednice u Europi.

Medium_lives_in_motion-website_graphic

Životi u pokretu - alat za obrazovne radnice_ke

„Lives in Motion“ je projekt neformalnog obrazovanja koji provode organizacije civilnog društva iz Italije, Rumunjske, Portugala i Hrvatske (Maghweb, ANP | WFF, Polylogosom, Centar za mirovne studije). Projekt financira EU - EACEA u okviru programa CERV-EU-REM. Kroz projekt će organizacije zajednički razviti, testirati i proširiti interdisciplinarni alat za neformalno obrazovanje koji će obrazovnim radnicama_cima i učenicima_cama srednjih škola (uzrasta 15-18 godina) pružiti povijesni i kritički pogled na razumijevanje migracija u Europi, prema njoj i unutar nje.

Medium_ro_tilj_3

Pristup uslugama, razmjena pristupa i praksi - događanja u lokalnim zajednicama

U sklopu projekta ASAP (Accessing services, Sharing Approaches and Practices) organizirali smo nekoliko događaja za različite zajednice stranaca u Hrvatskoj, uključujući nepalsku i ukrajinsku zajednicu. Ovi su događaji bili usmjereni na pružanje važnih informacija o pravima, statusima i pravnim aspektima reguliranja boravka u Hrvatskoj. Sudionici su imali priliku dobiti odgovore na pitanja o svojim pravima, procedurama za dobivanje boravišnih dozvola, radnim pravima i mnogim drugim temama.

Kolačići (cookies) pomažu u korištenju ove stranice. Korištenjem pristajete na korištenje kolačića.